• Ajalooliste rahvakommete kohaselt on jaaniöö  ja jaanituli püha. Nii ka Naissaarel juba aastaid süüdatakse jaanituld kõigi kohalike külade elanike esindajate poolt. Viimati oli lõkke ümber 6 tõrvikut, ja see tähendab, et 6 küla esindajad on kokku tulnud, et pidulikult süüdata kogu saare suurim jaanituli, Rähnipesa peoplatsil, mille peremees on Peedu Lehtla – Naissaarel kõige pikemalt aastaringselt elanud inimene.

  Jaanitule pidulik süütamine toimub alati kell 7 ja seegi kord on peoplatsile oodata kogu saare elanike ja külalisi, oma 15o in. Ennem lõkke süütamist peetakse pidulikke kõnesid ja rüübatakse ka Naissaare kohaliku kesvamärjukest – see maitseb tõesti hää, aga palju seda juua ei tasuks.

  Minule meeldib aga 3h ennem lõkke süütamist, mil bänd asub tegema soundchecki. Siis on hea alustada grillimise ja saunaga ning saarlastega juttu vesta, mis hääd on aasta jooksul toimunud ja millal saare teed ükskord korda saab jne jne…

  Sunaga on sel aastal küll selline lugu, et kes ikka Monica pileti ostab, see saab  Petka vagunsana leili tasuta oma naha peal proovida, Et aga saunajärjekord on vägagi stohhastiline, siis tasub  järjekord juba Monica laevas paika panna.

  Seekord esineb jaanipäeval Otsa kooli postebänd, kel eestimaiseid jaanilugusid vähemalt 3-4 setiks. Siinkohal ka väike video ja repertuaari näide, et poisid on jaanilaulud korralikult ette võtnud.

   

  Majutusega on seekord niimoodi, et kohti on paarkümmend, aga laoseis väheneb iga hetkega. Kes tahab veel oma 2-se või 4-se toa saada, peab kiirustama kuna tube “laenutame” vaid Monica laevapileti ostjatele. Tubadest on pakkuda 4-sed ja 10-sed ja mõni üksik 2-ne 80 eur eest ( teine öö -50% ).

  Saarel saab ka telkida, selleks lubatud kohtades sadamast paremal. Õnneks  on telkimine ja 1.8km matkamine Rõhnipesa peoplatsile tasuta.

  Jaanipäeval teeme tellijatele ka saare ekskursionni nõukogude armee  kastiautoga ZIL-131, hind kokkuleppel.

  Võta sõbrad kaasa ja veendu, et Harjumaa parim jaanituli 2017 on just Naissaarel.

  Laevapiletit ostes, märgi millal (24 või 26) tagasi millist (4-ne, 10-ne, 2-ne) majutust soovid ja me broneerime selle sulle, mille eest tasuda saad laeva tulles, sulas.

  OSTA PILET LAEVALE

   

   

  Laevad Naissaarele liiguvad 23.06 kell 13:00 Kalasadamast ja saarelt tuleb tagasi Monica 24 ja 15.06 kell 15:00
  Vaata lähemalt www.monica.ee/jaanituli

Top